Daily Archives: 17.09.2023

Apel – stosujmy dobre praktyki

Zgodnie z obowiązującym prawem decyzja na temat wydatkowania środków z funduszu sołeckiego zapada do 30 września każdego roku podczas zebrania wiejskiego. 11 września 2023 odbyło się zebranie wiejskie w Dąbrówce. Zostały podjęte stosowne uchwały. Kto był ten wie. Reszta pozostaje w sferze domysłów, pokątnych informacji. Nie każdy przecież miał możliwość uczestniczenia w zebraniu. Dlatego warto poinformować wszystkich, również tych, których… Read more »

Wyborcze dziwy

      Możliwość komentowania Wyborcze dziwy została wyłączona

Wybory parlamentarne tuż, tuż. Spójrzmy jak trwa kampania wyborcza. Wszechobecny bałagan wyborczy razi. Plakaty i banery wyborcze zakrywają sygnalizację drogową, szpecą ogrodzenia i budynki. Dziwi tym bardziej fakt i do tego przykładają ręce, ci których wybraliśmy. W walce o władze bratają się nawet tzw. przeciwnicy polityczni. Byle wybrali. Banery wyborcze powszechnie wiszą nawet tam gdzie zabrania prawo. Cóż. Prawo prawem,… Read more »

Słowa innych

      Możliwość komentowania Słowa innych została wyłączona

„Kościół ma wiele do powiedzenia młodym, młodzi zaś Kościołowi. Ten dwustronny dialog, który winien przebiegać w klimacie serdeczności, otwarcia się i odwagi, ułatwi spotkanie się pokoleń i wymianę pomiędzy nimi, zaś dla Kościoła i społeczeństwa będzie źródłem bogactwa i młodości. W przesłaniu do młodych Sobór mówi: «Kościół patrzy na was z ufnością i miłością… On jest prawdziwą młodością świata… wpatrujcie… Read more »