Daily Archives: 02.11.2023

Gospodarz gminy – warto przeczytać

      Możliwość komentowania Gospodarz gminy – warto przeczytać została wyłączona

O wójcie jako gospodarzu gminy, odnajdujemy cenny artykuł na łamach gazety Ognisko Rodzinne z 1914. Minęło ponad 100 lat, a przesłanie w nim zawarte nie straciło na swej aktualności. Za kilka miesięcy wybory samorządowe i czas naszych decyzji o losach naszych Małych Ojczyzn. “…Zaszczytne to stanowisko być wójtem, czyli gospodarzem gminy, bo wybór taki świadczy o ten, w danej osobie… Read more »

Sprzedam

      Możliwość komentowania Sprzedam została wyłączona

SPRZEDAM AUDI a3, ROK 1998, 1,6 BENZYNA, TEL.605198206  

Starzejemy się

      Możliwość komentowania Starzejemy się została wyłączona

Polacy są w gronie najszybciej starzejących się Europejczyków. Podczas gdy w ciągu ostatnich 12 lat średnia wieku w Unii Europejskiej wzrosła o 2,5 roku, to w Polsce średni wiek obywateli podskoczył o 3,5 roku.

W Dzień Zaduszny

      Możliwość komentowania W Dzień Zaduszny została wyłączona

Kościół wspomina dzisiaj w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu. Przekonanie o istnieniu czyśćca jest jednym z dogmatów naszej wiary. Zaduszki, czyli Dzień Zaduszny, obchodzimy 2 listopada – i warto pamiętać, że to właśnie Zaduszki są Świętem Zmarłych, a nie święto Wszystkich Świętych, przypadające na 1 listopada. Grób jest tylko… Read more »