Daily Archives: 28.11.2023

Z życia Dąbrówki

      Możliwość komentowania Z życia Dąbrówki została wyłączona

Poniżej dwa zdjęcia dożynkowe pochodzące z rodzinnego albumu. Mieszkańcy Dąbrówki na dożynkach gminnych i diecezjalnych. Pamiętam te wydarzenia. Funkcje Sołtysa pełnił wówczas mój ojciec Józef Bulak, a radnym był Pan Marian Pianka. Dąbrówka w tym okresie kwitła i była jedna. Nie było zamkniętych kręgów, podziałów etc. Każdy mógł mieć inne zdanie, poglądy, pomysły i mimo to należał mu się szacunek,… Read more »

Drogi gminne zimą

      Możliwość komentowania Drogi gminne zimą została wyłączona

Zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r., poz. 1399) obowiązki utrzymania czystości i porządku na drogach publicznych należą do zarządu drogi Cytowana ustawa nakłada na zarządcę drogi konkretne obowiązki w zakresie utrzymania, które powinny zostać przez niego spełnione. Okres zimowy przynosi problemy związane z odśnieżaniem i… Read more »

O gminnej oświacie już dzisiaj

      Możliwość komentowania O gminnej oświacie już dzisiaj została wyłączona

Sprawy gminnej oświaty Godz. 15.00 sala konferencyjna w budynku UG Lelis, to czas i miejsce dzisiejszych obrad Komisji Oświaty i Spraw Socjalnych. Temat: omówienie zagadnień związanych z oświatą na terenie gminy Lelis. Sprawa niezwykle istotna. Kto przybędzie na to posiedzenie i jakie będą jego rekomendacje zobaczymy wkrótce. Jak bumerang, kolejny już raz oświata pojawia się na biurkach radnych i nadal… Read more »

Gminny NEWS

      Możliwość komentowania Gminny NEWS została wyłączona

Pan Kamil Stepnowski – obecny Radny Rady Gminy Lelis na FB profilu radnego zamieścił krótki filmik. Zachęcam do obejrzenia. http://https://www.facebook.com/Dystrykt13Lelis?__cft__[0]=AZXJF5CoJrup1iog_E5d-tMCLypXC1FTmwNM9-H63zEw-a4Qp-lU82lznsOqgcnEC5XWs5k9cUCtNgryQyYB_AD8Ija_dp-G9vJFOiv4t-ku_myrtgLfiuZuoeMZrEkBG22vBPfuX-DSa0GVravX9kcsRov1TdKDVDtyqil57Sfsi1F1gS9YG5Nu4UrS_ub-deo&__tn__=-UC%2CP-R Jak widać, zbliżająca się wielkimi krokami kampania wyborcza przyszłorocznych wyborów samorządowych ma nową odsłonę.Niektórzy pretendenci do lokalnych fotelów wójtów, prezydentów, burmistrzów i starostów z dużym wyprzedzeniem zdecydowali się poinformować opinię publiczną o swych zamiarach. Zapraszając jednocześnie do kontaktu i współpracy…. Read more »

Rok 1901 – ziemia do sprzedania w Gąskach

      Możliwość komentowania Rok 1901 – ziemia do sprzedania w Gąskach została wyłączona

Poniżej jedno z kilku ogłoszeń o sprzedaży ziemi w naszych stronach, które odnalazłem w dawnej prasie. Inne ogłoszenia były ze Szkwy, Szafarczysk, Lelisa. Jak zatem widać sprawy mieszkańców Dąbrówki i okolic, także znajdowały się na łamach prasy o nakładzie mającym szeroki zasięg społeczny. Państwa polskiego nie było na mapach świata, ale był naród zjednoczony wokół Kościoła i to jest bezcenny… Read more »