Daily Archives: 06.02.2024

Regulacja rzeki Szkwy

      Możliwość komentowania Regulacja rzeki Szkwy została wyłączona

Rok w rok rzeka Szkwa i Rozoga zalewały tutejszym mieszkańców pola i łąki. Taki stan był klęską dla nich. Konieczna była regulacja tych rzek. Rozpoczęła się ona w 1927 roku. Ludność kurpiowska, w tym i Dąbrówki, ochoczo udzielała się przy trwających tam pracach. Przy większych przekopach stawiała się gromadnie. W dniach 23.06.1928 r. prace wizytował wojewoda białostocki p. Kirst. /Gazeta… Read more »

Gdzie jest godność człowieka?

      Możliwość komentowania Gdzie jest godność człowieka? została wyłączona

Czy wszystkim mieszkańcom gminy Lelis przysługują prawa osoby ludzkiej, prawa naturalne Rzeczpospolitej Polskiej? Wydaje się, iż obecna władza samorządowa posunęła się tak daleko, iż odmawia nam prawa do równego traktowania, poszanowania godności ludzkiej, prawa do informacji., Jak inaczej określić chociażby leliski proceder anonimów, udzielanie odpowiedzi bez odpowiedzi, przysyłanie informacji z urzędu bez podania imienia, nazwiska i stanowiska wysyłającego wiadomość –… Read more »

W wolnej chwili

      Możliwość komentowania W wolnej chwili została wyłączona

Nie możemy obojętnie przechodzić wobec życia lokalnej wspólnoty gminnej czy powiatowej. To są sprawy najbliżej nas dotykające.Warto, a nawet trzeba znaleźć od czasu do czasu wolną chwilę na te zagadnienia. Bierzmy w nich udział nie tylko w wyborach, ale i na co dzień. Wówczas łatwiej będzie nam odróżnić prawdę od fałszu, dobro od zła, działania w interesie wspólnym od działań… Read more »