Daily Archives: 14.02.2024

To jest fakt

      Możliwość komentowania To jest fakt została wyłączona

Sięgnijmy pamięcią nieco wstecz. Rok szkolny 1989-1990 Szkoła Podstawowa w Dąbrówce liczy 8 klas i uczęszcza do niej 141 uczniów. Dodać do tego należy szkołę w Gąskach mającą zaledwie 8 uczniów oraz dzieci uczące się w przedszkolu /brak danych/.. Można więc przyjąć, iż dzieci objętych nauczaniem szkolnym i przedszkolnym na terenie Dąbrówki, Szkwy, Płoszyc i Gąsk było ponad 160. Obecnie… Read more »

Słowa innych

      Możliwość komentowania Słowa innych została wyłączona

Jeśli działasz dla innych, to pojawiają się różne trudności, ale nie zniechęcaj się, nie odpuszczaj, gdyż nie można ciągle stać z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój.

Słowa innych

      Możliwość komentowania Słowa innych została wyłączona

Nie ma co kopać się z koniem.

Popielec

      Możliwość komentowania Popielec została wyłączona

“Bardzo potrzebne jest Chrystusowi, aby grudka Twojego popiołu ożyła, abyś zrozumiał, że masz żyć na nowo” – bł. Stefan kard. Wyszyński „Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz” – te słowa od wieków kapłan wypowiada nad każdym, któremu posypuje głowę popiołem ze spalonych ubiegłorocznych palm wielkanocnych. W Środę Popielcową symbol pokuty, marności i śmierci – szary proch – przyjmowali… Read more »

Można

      Możliwość komentowania Można została wyłączona

Czy można pogodzić Walentynki z Popielcem? Okazuje się, iż da się to uczynić. Wystarczy przenieść Walentynki dzień wcześniej. Tak też uczyniono w wielu parafiach. Tuż obok nas w parafii pw. św. Antoniego /Klasztor/ tamtejszy Proboszcz zaprosił we wtorek wszystkich narzeczonych na specjalną Eucharystie.A w Wyszkowie bp Janusz Stepnowski udzielił  uroczystego błogosławieństwa narzeczonym.Pięknie!