Daily Archives: 18.02.2024

Smutny obraz

      Możliwość komentowania Smutny obraz została wyłączona

Przemijanie jest rzeczą oczywistą. Wiemy, że nie ma przed tym ucieczki. Po śmierci człowiek składany jest w grobie i to miejsce ma być na wieki pozostawione w spokoju. Z tej racji cmentarz powinien być w poszanowaniu ludzi żyjących. I tak jest w miejscach, gdzie grobami przodków opiekują się ich potomkowie. Ale co się dzieje z grobami, kiedy zabraknie ich opiekunów… Read more »

Los Małych Ojczyzn w naszych rękach

      Możliwość komentowania Los Małych Ojczyzn w naszych rękach została wyłączona

7 kwietnia pójdziemy do urn. Tam zdecydujemy o losie naszych wiosek, gmin, powiatów, miast i regionów. Wybierzemy na kolejne 5 lat samorządowców. W ich ręce powierzymy swój byt samorządowy. Tu faktycznie zależy on nas, kto obejmie steru w naszych Małych Ojczyznach. W duchu odpowiedzialności za nie bądźmy obojętni i zechciejmy pójść do urn. Chcemy przecież, aby nam i naszym dzieciom… Read more »

Uważajmy

      Możliwość komentowania Uważajmy została wyłączona

Kurpiowskie lasy coraz bardziej zasobne są w zwierzynę leśną, Lisy, sarny, zające, jelenie, dziki i łosie możemy spotkać coraz częściej, zwłaszcza w porze nocnej. Prawdopodobieństwa kontaktu z nimi mają zwłaszcza kierowcy. W ostatnim czasie, podróżując na trasie Dąbrówka Łęg Starościński, kilka razy spotkałem łosie. W bezpośrednim kontakcie z tym zwierzęciem samochód i kierowca nie mają szans. Masa i prędkość zwierzęcia… Read more »

W obronie Ojczyzny

      Możliwość komentowania W obronie Ojczyzny została wyłączona

Ks, Stanisław Tworkowski pisząc wspomnienia z okazji 50-tej rocznicy kapłaństwa ks. Stefana Piotrowskiego. w artykule zatytułowanym “Kapłan – żołnierz” tak wspomina swój udział w wojnie 1920: Pełniliśmy służbę sanitarną w roku 1920 jako żołnierze ArmiiOchotniczej gen. Hallera na statku „Skarbek” i na „Krypach”. Mieszkaniec Ploszyc – Józef Lipka, jako młodzieniec brał udział w wojnie obronnej 1920 roku, za co odznaczony… Read more »

Słowa innych

      Możliwość komentowania Słowa innych została wyłączona

Ojczyznę buduje się spełnianiem obowiązku!