Monthly Archives: marzec 2024

Alleluja!!! Wesołych Świąt Wielkiej Nocy…

      Możliwość komentowania Alleluja!!! Wesołych Świąt Wielkiej Nocy… została wyłączona

Szanowni Państwo!!! Pragnę wszystkim Wam przesłać najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy oraz radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego. Niechaj te Święta Wielkanocne, uczą nas kochać, przebaczać, budząc w sercu wielką miłość, do naszych bliskich i świata. Niech ta Wielkanoc w leje w nasze serca światło i miłość oraz nowe nadzieje. Radujmy się i… Read more »

Odwiedziny Straży Grobu Pańskiego

      Możliwość komentowania Odwiedziny Straży Grobu Pańskiego została wyłączona

Wyjątkową tradycją dąbrowskiej parafii p.w. św. Anny w Dąbrówce k. Ostrołęki są odwiedziny i życzenia od Straży Grobu Pańskiego składane w domach parafian. W sobotnie przedpołudnie, ci którzy nie pełnią warty udają się w tzw. teren by odwiedzić mieszkańców i złożyć świąteczne życzenia.Udają się po dwóch do każdej z wiosek, w których mieszka ponad 300 rodzin. Domownicy uznają sobie za… Read more »

WIELKA SOBOTA

      Możliwość komentowania WIELKA SOBOTA została wyłączona

Kilka słów omawiających ceremonię kościelną w tym dniu odnajdujemy na łamach Życia Katolickiego wydawanego dawniej przez Kurię Biskupa w Łomży. Warto przypomnieć je sobie, by bardziej świadomie w nich uczestniczyć. Święcenie ognia i wody do chrztu, paschał i powrót dzwonów do liturgii po okresie ciszy i smutku ma swoją głęboką wymowę. Dochodzą do tego białe szaty liturgiczne. Radość Świąt Zmartwychwstania… Read more »

Kościelne wieże – foto

      Możliwość komentowania Kościelne wieże – foto została wyłączona

Fotografia obok przedstawia kościelne wieże w Dąbrówce gm. Lelis. Widok od strony tzw. ulicy Maryjnej. Znaleziona przypadkiem w internecie.

Miłej lektury

      Możliwość komentowania Miłej lektury została wyłączona

Tuż przed świętami udało mi się dostarczyć do okolicznych skrzynek pocztowych najnowszy numer wydawnictwa SIGiE w Ostrołęce. Zachęcam do lektury tej cennej publikacji, a zwłaszcza artykułu o Straży Grobu Pańskiego w Dąbrówce. Dzisiaj właśnie owa straż, po raz kolejny rozpocznie wartę przy Grobie Pańskim. To nasza wyjątkowa tradycja. pielęgnujmy ją na wszystkie możliwe sposoby. Wszystkim członkom tegorocznej formacji Straży Grobu… Read more »