Daily Archives: 02.04.2024

Jaki dalszy los cmentarza mariawickiego w Długim Kącie?

Tytułowe pytanie staje się jak najbardziej zasadne i woła o natychmiastową odpowiedź, której raczej nie będzie. Od dłuższego już czasu zgłębiamy ten temat i coraz realniej widać nazwijmy to “cichą zmowę milczenia w tym temacie”. Wszędzie gdzie zwróciliśmy się w zapytaniem-prośbą, oficjalną lub nie, są odpowiedzi wymijające. Oddolne działania społeczne są niszczone, dla przykładu piękne dzieło młodzieży z terenu gminy… Read more »

Grób z okresu II wojny światowej cd.

      Możliwość komentowania Grób z okresu II wojny światowej cd. została wyłączona

Jak wynika z pisma Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie  BUWII-05000-36/7/24 z dnia 18.02.2024 urząd podjął działania zmierzające do dalszej identyfikacji grobu wojennego położonego w lesie pomiędzy Gąskami a  Wykiem gm. Zbójna. O dalszym postępach prac w tym zakresie na bieżąco.

Dziękujemy i prosimy!!!

      Możliwość komentowania Dziękujemy i prosimy!!! została wyłączona

7 kwietnia 2024 roku zbliża się dużymi krokami. Powoli kończymy kampanię wyborczą. Dziękujemy wszystkim za spotkania, rozmowy, uwagi, wnioski, każde słowo i życzliwość. To bezcenne. Przy urnach zdecydujemy o drodze którą będzie podążać nasza gminna wspólnota przez kolejne 5 lat. Każdy głos ma znaczenie, pójdźmy więc na wybory i wybierzmy najlepiej jak potrafimy. Wkrótce jeszcze jeden wyborczy akcent, ale…. Zachęcam… Read more »

Słowa innych

      Możliwość komentowania Słowa innych została wyłączona

Czas to waluta, której sam nadajesz wartość.

Słowa innych

      Możliwość komentowania Słowa innych została wyłączona

Młodzież przyszłością narodu.