Daily Archives: 09.04.2024

Rok 1926 – tartak w Dąbrówce?

      Możliwość komentowania Rok 1926 – tartak w Dąbrówce? została wyłączona

Tygodnik Handlowy: czasopismo poświęcone sprawom gospodarczym: organ Stowarzyszenia Kupców Polskich w m. Warszawie. R. 8, 1926, nr 18 zamieścił poniższe ogłoszenie. Na tym etapie trudno ustalić czy to dotyczy Dąbrówki gm. Lelis, wówczas Nasiadki. Jeśli tak, to byłaby kolejna cenna informacja uzupełniająca karty dziejów naszej Dąbrówki. Ps. W tym okresie był również tartak w Płoszycach, który spłonął i należał do… Read more »

Kilka słów

      Możliwość komentowania Kilka słów została wyłączona

Powyborczy kurz opada. Wracamy do codzienności. Niezmiernie jest mi miło z faktu, iż otrzymałem od mieszkańców Dąbrówki i Szkwy takie poparcie. Nie wolno mi tego zmarnować. Zdecydowały pojedyncze głosy. To bardzo wielkie zobowiązanie dla dobra wspólnego. Dobro wspólne domaga się pracy, prawdy, uczciwości, rzetelności, zasad moralnych i etycznych. W ostatnim czasie zabrakło w przestrzeni publicznej niektórych z nich. Czy ktoś… Read more »

Domowy mir

      Możliwość komentowania Domowy mir została wyłączona

Co to jest mir domowy? Mir domowy to prawo każdego lokatora do niezakłóconego korzystania z mieszkania, lokalu czy domu. Co ważne, przepis ten podchodzi pod przepisy prawa karnego, dlatego też jego naruszenie może być karane. Prywatność i spokój mieszkańców to ich dobro osobiste, o czym mówi art. 193 KK. Spokój zamieszkiwania we własnym domu to jedno z dóbr chronionych przez polskie… Read more »

Słowa innych

      Możliwość komentowania Słowa innych została wyłączona

Hannah Arendt – “Zło jest “bezrefleksyjne”, czyli rodzi się z BEZMYŚLENIA”.