W maryjnym duchu cz. 1

      Możliwość komentowania W maryjnym duchu cz. 1 została wyłączona

Sierpień, czas pielgrzymek. Z całej Polski podążają pątnicy do Czarnej Madonny na Jasnej Gorze. Wyruszyła też i 37 Piesza Łomżyńska na Jasną Górę, a w niej pielgrzymował będzie także Kustosz Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Dąbrowskiej Królowej Ludu Kurpiowskiego – ks. Artur Akimowicz.

W czasie ich pielgrzymowania, z uwagi na specyfikę parafii w Dąbrówce, warto przez te 14 dni, chociaż na chwile skierować nasze myśli ku Maryi, która odbiera u nas także swą cześć. Dzisiaj próba odpowiedzi na pytanie: Jaka jest tajemnica sanktuarium, także i naszego?

Sanktuarium to znak przyszłego świata. Tu na ziemi otrzymujemy dar czasu, aby zamieniać go na dar miłości. Wędrując z dnia na dzień, podążamy do celu naszego życia. Naszą podróż weryfikujemy także podczas rekolekcji w drodze i pobytach w sanktuariach. Uświadamiamy sobie głębiej o przemijalności naszego życia. Sanktuarium przypomina nam o świętości Nieba. Natomiast ziemskie sanktuarium jest jedynie słabym odblaskiem sanktuarium niebiańskiego.

W sanktuarium maryjnym spotykamy Maryję – znak nadziei i pociechy oraz obraz przebywania z Bogiem. Wpatrzeni w Nią, uczymy się jak żyć, by osiągnąć swój cel ziemskiej wędrówki. To Maryja wskazuje nam właściwą drogę, drogę miłości Boga i bliźniego. Dąbrowskie wydarzenia z połowy XIX wieku są jednym z jej elementów.

Wszystkim pątnikom życzymy, aby cali i zdrowi dotarli do mety pielgrzymki i pełni owoców duchowych powrócili do swoich domów.

Download PDF