Kilka słów Czesława Langa

      Możliwość komentowania Kilka słów Czesława Langa została wyłączona

Wczoraj /23.11.2021 r./ Pan Czesław Lang otrzymał wyróżnienie XVII Edycji Wyróżnienia „Narodowi i Ojczyźnie” nadawanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych i Edukacyjnych im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce. Z tej racji przytoczmy chociaż kilka słów Laureata, zawartych w wystąpieniu Pani Iwony Magdaleny Cwalińskiej Dyrektora Zespołu Szkół SIGiE im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce. Słowa ważkie i wymowne:

Cudze chwalicie , swego nie znacie…” – całkowicie zgadzam się z tymi słowami Stanisława Jachowicza. Miałem przyjemność zwiedzić kawałek świata, ale nie ma piękniejszego kraju niż Polska”

„Każdy medal olimpijski jest swego rodzaju przepustką do historii. Dla mnie był czymś więcej. Nie tylko dlatego, że zdobyłem go w szczególnych okolicznościach i w tak ważnym dla Polski momencie. Zakładając biało-czerwoną koszulkę, czuliśmy nie tylko dumę, ale też pewien szczególny rodzaj obowiązku. Ten medal poniekąd zamknął pierwszy etap mojej kariery. Podzielił ją niemal na pół, bo dzięki niemu mogłem zostać pierwszym polskim kolarzem, który wyjechał na Zachód i podpisał zawodowy kontrakt. Mogłem przecierać szlaki kolejnym zawodnikom.” /przyp. red.: Czesław Lang zdobył srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku/.

Download PDF