Po obradach Radnych Gminy Lelis

      Możliwość komentowania Po obradach Radnych Gminy Lelis została wyłączona

Zakończyły się dzisiejsze prace Radnych Gminy Lelis /posiedzenia Komisji i sesja/. Rzec można standard. Zasadniczo działania wynikające z nakazów prawa. Dzięki transmisjom widać więcej i dokładniej. Korzystajmy owocnie z tego dobrodziejstwa.

W nietuzinkowy sposób Wójt Gminy Lelis wywiązał się jednak z obietnicy i poza agendą obrad przekazał Radnym projekt uchwały o nagradzaniu mieszkańców. Projekt w formie papierowej trafił do rąk Radnych. Na następnym posiedzeniu ma być przedmiotem obrad. Jest jak jest, ważne że sprawa biegnie i należą się słowa podziękowania Wójtowi za ten ruch. Oficjalne podziękowanie zostało już przekazane na ręce włodarza gminy. Teraz wszystko w rękach kolejnych wybrańców samorządowych.

Kwestia zgodności z prawem procesu uchwalania uchwały o ekwiwalencie dla strażaków, zapewne będzie miała dalszy swój bieg.

Należy podkreślić, iż Radni nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje postawy, decyzje etc. Mogą uchwalić „wszystko” i tak nikt ich za to nie pociągnie do odpowiedzialności. Pozostaje im jedynie odpowiedzialność polityczna, jeśli zdecydują się startować w następnych wyborach.

Download PDF