Category Archives: Aktualności

Pięknie Szafarczyska!!!

      Możliwość komentowania Pięknie Szafarczyska!!! została wyłączona

Na koncie FB Pani Marianny Pędzich z Szafarczysk /Sołtys Sołectwa Szafarczyska/ czytamy: Sołtys Wsi Szafarczyska wraz z Radą Sołecką zaprasza 1 kwietnia 2023 r tj sobota o godzinie 19.00 w Szafarczyskach gm. Lelis odbędzie się Misterium Męki Pańskiej Chrystusa. . Droga Krzyżowa rozpocznie się przy krzyżu wjazdowym na kolonię Szafarczyska. Długość trasy będzie wynosiła około 1200 metrów . Stacja VI… Read more »

Czyżby nowe standardy?

      Możliwość komentowania Czyżby nowe standardy? została wyłączona

W ostatnim czasie w Dąbrówce odbyła się uroczystość przekazania obowiązków sołtysa. Ustępujący sołtys Tadeusz D. przekazał swoje obowiązki nowemu sołtysowi – Robertowi Piance. Pan Stefan Prusik zamieścił na Facebooku relację z uroczystości. Należy przyjąć, iż był tam jako Wójt Gminy Lelis, a u boku miał Panią Annę Danutę Dąbkowską pełniącą funkcję Przewodniczącej Rady Gminy Lelis. Stosowne info ukazało się także… Read more »

Mazowsze Lokalne – projekt został złożony.

      Możliwość komentowania Mazowsze Lokalne – projekt został złożony. została wyłączona

Miło mi poinformować, że w ostatnich dniach, grupa nieformalna z Dąbrówki, złożyła wniosek na kwotę w wysokości 7.000 zł w programie Mazowsze Lokalnie. Projekt nosi nazwę „Razem dla naszego dziś i jutra” i jego celem jest „budowanie tożsamości i wspólnoty Dąbrówki poprzez utrwalanie jej dziejów i integracje”. Wszystkim którzy okazali wsparcie i pomoc przy pisaniu projektu DZIĘKUJEMY! Były one naprawdę… Read more »

Quo vadis?

      Możliwość komentowania Quo vadis? została wyłączona

Jedną z powinności sołtysa jest wpływanie na wykorzystanie aktywności mieszkańców służącej poprawie gospodarki i warunków życia w sołectwie. Najważniejsi są więc mieszkańcy i ich potrzeby. A tu jest bardzo szeroki wachlarz. Niezmiernie ciekawą wizją sołectwa wydaje się prezentować jeden z lokalnych sołtysów. Spójrzmy na pewne sytuacje. Dostarczanie nakazów płatniczych przez sołtysa to doskonała okazja do rozmów z mieszkańcami, wymiany myśli… Read more »

Coś o lokalnym szkolnictwie

      Możliwość komentowania Coś o lokalnym szkolnictwie została wyłączona

Niezwykle cenną informację o szkolnictwie powszechnym na terenie gminy Nasiadki podaje nam ks. prof. Witold Jemielity z Łomży. Kurpie jak widać garnęli się do nauki. Szkoły powszechnie w 1922 roku, na terenie obecnej gminy Lelis, funkcjonowały w Dąbrówce, Szkwie, Płoszycach, Szafarczyskach, Szkwie, Lelisie czy w Łęgu Starościńskim. Jak jest obecnie sami widzimy. Przodkom naszym było niezwykle trudno w tym okresie,… Read more »