Category Archives: Felietony

„Prawo Kalego”

      Możliwość komentowania „Prawo Kalego” została wyłączona

Świat rządzi się prawami, dodajmy, najróżniejszymi. Do nich można by śmiało zaliczyć tytułowe „prawo Kalego”. Ów Kali, który je sformułował, nie był hinduskim radżą ani arabskim średniowiecznym uczonym, a czarnoskórym niewolnikiem-postacią rodem z sienkiewiczowskiej „W pustyni i w puszczy”. Wśród wielu maksym, którymi kierował się w życiu nasz bohater, znalazła się następująca „złota” zasada: „Jak ktoś Kalemu zabrać krowy, to… Read more »

Lokalne jutro…

      Możliwość komentowania Lokalne jutro… została wyłączona

Niektóre z miejscowości gminy Lelis posiadają plany odnowy. Swego czasu tworzono /czasem kopiowano/ owe plany zwłaszcza dla wymogów ubiegania się o środki zewnętrzne. Lepiej lub gorzej, mniej lub więcej, starano się o jutro określonych miejscowości. Patrzono w perspektywie szerszej i dłuższej. Praktyki tej ostatnio nie kontynuuje się. Działa się na zasadzie „tu i teraz”.  Skutek. Jutro jednych miejscowości rysuje się… Read more »

Pytanie o prawdę

      Możliwość komentowania Pytanie o prawdę została wyłączona

Gdzie tkwi rzeczywisty powód milczenia władz państwowych, odnośnie terminu możliwości praktycznego korzystania przez mieszkańców z dobrodziejstw położonego w ramach projektu „Internet Dla Mazowsza” światłowodu? Jak dotychczas zadane w tej materii pytania nie doczekały się odpowiedzi. Dlaczego? Ciekawe, gdyby z ktoś ze „zwykłych” mieszkańców uczynił tak wobec władz, to jakie spotkałyby go konsekwencje? Ci co mają władzę często dużo mówią, ale… Read more »

Cisza

      Możliwość komentowania Cisza została wyłączona

Mija dwa miesiące od skierowania do Posła na Sejm RP Akadiusza Czartoryskiego prośby – zapytania, odnośnie daty praktycznej możliwości korzystania przez mieszkańców gminy Lelis z dobrodziejstw światłowodu położonego w ramach projektu „Internet Dla Mazowsza”. Jak dotąd Biuro Posła zachowuje w tej sprawie milczenie. Dlaczego? Może i słusznie czyni? Może pewna zasada jest najlepsza? Po co zajmować się sprawami mieszkańców, są… Read more »

Zima…

      Możliwość komentowania Zima… została wyłączona

Czy znów zima zaskoczyła drogowców? Nie, nie zaskoczyła. To drogowcy zaskakują zimę. W naszej szerokości geograficznej takie zimy to standard. „Taki mamy klimat”.  Zatem czemu dziw, że jest mróz i pada śnieg oraz że trzeba coś z tym robić? Dziwne są tłumaczenia, że nie poradziliśmy sobie, ze utrzymujemy standard dróg porównywalny do lat ubiegłych /jak śniegu było mało/, że brak… Read more »