Dlaczego…?

      Możliwość komentowania Dlaczego…? została wyłączona

Pierwsze wiosenne ciepłe dni dały impuls do rozpoczęcia sezonu turystyki rowerowej i motocyklowej. Po zimowej przerwie ruszamy zwiedzać i poznawać okolice. Czynimy tu indywidualnie i zbiorowo. Jak pokazuje życie miejsca do końca nieodkryte wciąż są u nas obecne. Z pozycji roweru okolica wygląda inaczej i staje się bliższa. Dla jej łatwiejszego poznania służą wyznaczone, oznaczone, opisane i rozpropagowane ścieżki rowerowe.

Niestety, na terenie gminy Lelis, jest ich u nas jak na lekarstwo. Pomimo zgłaszanych propozycji, uwag, wniosków, czy oferowanej w tym zakresie pomocy, mamy to co mamy. Aby to zmienić wystarczy odrobina dobrej woli, otwartości, innego spojrzenia oraz rzeczywistego wyjścia i zauważenia mieszkańców. Pochwalić się mamy przecież czym. A może, z jakiś powodów wstydzimy się naszej kultury, historii, ludzi?

Dlaczego więc władze samorządowe ową cząstkę naszego bogactwa kwalifikują o niskim priorytecie? To promocja i rozwój terenu. To przecież jedna z najważniejszych inwestycji samorządu lokalnego – w ludzi. Nasze wczoraj, dzisiaj i jutro, tworzą jeden nierozerwalny byt społeczny, któremu podporządkowane winno być dobrze rozumiane i realizowane działanie samorządowe.

Download PDF