Idzie nowe…???

      Możliwość komentowania Idzie nowe…??? została wyłączona

Trwający proces wyborczy sołtysów i rad sołeckich w gminie Lelis daje pewne sygnały, które mogą wskazywać na rodzący się trend zmian społecznych. W „stolicy” gminnej mamy nowego sołtysa. Dotychczasowy wieloletni sołtys wioski przeszedł na ”sołecką emeryturę”. Nowo wybrany sołtys już daje się poznać jako osoba innowacyjna, idąca z duchem czasu. Na swoim koncie FB przypomina mieszkańcom o terminie składania wniosków do ZUS o świadczenie 500+. To nowości w działalności sołeckiej.

W Białobieli pojawiają się kandydaci na sołtysa, którzy swoją kandydaturę ogłaszają w mediach społecznościowych. W swych postach widzą potrzebę zmian i proszą o jedność i poparcie swej kandydatury. Tego rodzaju działań nie obserwowaliśmy dotychczas. Jak będzie decyzja mieszkańców zobaczymy wkrótce.

Obierwia i Kurpiewskie także mają nowego sołtysa. Zdecydowano się na zmiany. We Szkwie przykładna postawa sołeckiej skutkuje zmianą terminu wyborów. Tu i ówdzie nie ma chętnych do pełnienia funkcji sołtysa, lecz są wioski, w których zapowiada się ”wysyp” chętnych do tej działalności społecznej.

Download PDF